Giriş

Kurucu Mesajı

  canerfidan

“Geleceği, sıra dışı çözümler geliştirebilen organizasyonlar tasarlayacak.”

Değerli müşterilerimiz, potansiyel müşterilerimiz, çalışanlarımız ve iş ortaklarımız

İş hayatı her geçen gün değişiyor. Bu değişime ayak uydurmanın ötesinde değişime liderlik edecek organizasyonlar yaratmak tüm yöneticilerin en önemli işlevi haline geliyor. Yönetim artık sadece bir bilim değil gün geçtikçe daha fazla sanat ve ileri teknolojiyi de içermektedir. Bu haliyle organizasyonları yüksek performansla yönetmek artık hiç te kolay değil. Ama bir taraftan da oldukça zevkli bir meydan okuma.

Biz, KPI Danışmanlık olarak, organizasyonlarını sıra dışı yöntemlerle geliştirmek isteyen yöneticilerin bu çabalarına sıra dışı uygulamalar ile destek olmak üzere 2003’te yola çıktık. O zamana kadar değişik sektör ve firmalarda edindiğimiz tecrübeler ve Endüstri Mühendisliği eğitimimiz sonucu öğrendiğimiz çok önemli bir konuyu hayata geçirmek hayalimizdi; “Yönetim, organizasyonun performansını iyileştirmek için harcanan çabaların bütünüdür ve her alandaki uygulamalar yönetsel olarak entegre edilmelidir.” Bu düşünceyle, günümüze kadar dünyada yaygın olarak kullanılan yönetim yöntemlerini ülkemiz organizasyonlarına uyarlamak için araştırma ve geliştirme çalışmaları, projeler, eğitimler ve yazılım implementasyon çalışmalarını kamu, bankacılık, perakende, havacılık, hizmet, üretim sektörleri başta olmak üzere geniş bir yelpazede gerçekleştirmekteyiz.

Şu ana kadar yaptığımız hiçbir çalışma aynı içerikte gerçekleşmedi. Hep terzi usulü diye anılan şekilde ve organizasyona uygun çözümler geliştirdik. Projelerimiz de kullandığımız metodolojiler, eğitim içerikleri veya yazılımlar organizasyona uygun olarak seçilmiş ve uygulanmıştır. Bu çerçevede örneğin bir organizasyonda süreçleri iyileştirirken Kaizen yöntemi ile hareket ederek yazılım olarak MS Visio kullanırken başka bir projemizde BPR yöntemi ile hareket ederek yazılım olarak ARIS’i kullandık. Yani biz yöntemden, yazılımdan vb. bağımsız danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Bağımlı olduğumuz tek şey paydaşlarımız, özellikle de müşterilerimizin faydası ve memnuniyetidir.

Önümüzdeki dönem iş hayatı geçmiş dönemde elde edilmiş bilgi ve tecrübe ile yönetilemeyecek. Yüksek performansı üretecek yönetim fonksiyonları için artık belirsizlik altında karar verme, amaca yönelik düşünerek sürekli öğrenme ve gelişim, kurumsal inovasyon, dijital liderlik, bilgi çağında insan sermayesi yönetimi, her alanda yaratıcı tasarım gibi yetkinliklerin organizasyonel olarak geliştirilmesi gerekecektir. Biz sıra dışı çalışanlarımız ile, bu gelişime öncülük ederek ve organizasyonların kurumsal performansını iyileştirmek için ana çalışma alanlarımız olan strateji, performans, süreç, insan kaynakları, bilişim, risk, maliyet, kalite, proje konularında sürekli gözden geçirip geliştirerek sıra dışı organizasyonlar için sıra dışı çözümler üretmeye devam edeceğiz.

Yönetim Danışmanı - Eğitmen

M. Caner FİDAN